2 Nisan 2012 Pazartesi

Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar?


Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar?, Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar? deney, Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar? ara, Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar? bul, Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar? çöz, Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar? araştırma, Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar? öğren,
8/20.  Sinek Vızıltısı - Arı ve sinek vızıltıları. Arılar nasıl vızıltı sesi çıkarırlar?

8/20. Vızıltı sesi kanatların çarpması sonucu oluşur. Herhangi bir şey saniyede 16 kereden fazla titreştiğinde belirli bir perdeden bir ses çıkarır. Karasineğin vızıltısının FA notasına denk düştüğünü biliyor muydunuz? Karasinek kanatlarını saniyede 353 kere çarpar. Bu sırada çıkardıkları nota LA dır. Bal taşırlarken çıkardıkları nota Sİ dir.

3 yorum :

Adsız dedi ki...

şuanda kim milyoner olmak ister de karasineklerin kanat çırpışlarındaki ses hangi notaya karşılık gelir diye bir soru var. =)

mehmet kansu dedi ki...

Nota fa olcak kim 1 milyon ister de cikmisti

Unknown dedi ki...

Altin petek yarismasunda 150 binlik soru

Yorum Gönder